Rowery miejskie są już na ulicach Szczecinka. Co zmieniło się w tym roku?

2021-04-08 10:28 Paweł Zastawny PAZ
Rower miejski
Autor: Paweł Zastawny

W tym roku z opóźnieniem, ale jednak udało się uruchomić szczecinecką wypożyczalnię rowerów miejskich. Termin jej startu był kilkukrotnie przekładany z uwagi na niesprzyjającą pogodę.

Teraz udało się ją uruchomić, władze apelują jednak o korzystanie z rowerów w rękawiczkach. Rowery są systematycznie dezynfekowane, jednak ich czyszczenie po każdym wypożyczeniu jest fizycznie niemożliwe. Ile rowerów w tym roku mają mieszkańcy do swojej dyspozycji?

Do dyspozycji mają państwo 26 stacji rowerowych. W poprzednim było ich 27. Jednej stacji nie ma na ulicy Kołobrzeskiej. Została zdemontowana na czas robót drogowych. Po ich zakończeniu zostanie ponownie zamontowana” - mówi Radiu ESKA Tomasz Merk, prezes Szczecineckiej Komunikacji Miejskiej.

Szczecinecka wypożyczalnia rowerów dysponuje również tandemami, które są wypożyczane osobą niepełnosprawnym, korzystającym z nich wspólnie ze swoimi opiekunami. Z rowerów będzie można korzystać do listopada.

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Rodzice Przemysława Gosiewskiego (+46 l.) wystawili synowi pomnik i urządzili izbę pamięci