Rodzinny Piknik Literacki za nami. Sprawdż jak bawili się mieszkańcy Ostrowic [FOTO]

2021-07-14 12:00

Drawscy bibliotekarze zaprosili mieszkańców Ostrowic na trzeci już Rodzinny Piknik Literacki "Ogród książki". Mamy dobrą informację dla miłośników tego typu rodzinnych spotkań. Kolejny Rodzinny Piknik Literacki już wkrótce. Sprawdź gdzie i kiedy.

Tradycyjnie podczas tego typu imprez nie brakuje atrakcji. Na scenie pojawił się Teatr KULTURESKA z Krakowa ze spektaklem pt. „Bukiet talentów”, który doskonale wpisywał się w temat projektu i pikniku.

Kapryśna deszczowa aura spowodowała, że strefa czytelnika przygotowana była pod namiotami. Bibliotekarze  przeprowadzili konkursy czytelnicze, zabawy w kodowanie, malowanie bajkowych historii na przygotowanym podłożu ze stretchu.

Było też wspólne czytanie książek wybieranych z "Kuferka pełnego nowości".

Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z dmuchanych zamków, malowania buziek czy festiwalu kolorów z proszkami holi. Nie zabrakło także uwielbianych przez dzieci baniek mydlanych. 

Starsi mieszkańcy Ostrowic mogli obejrzeć ciekawe książki na przygotowanej specjalnie z okazji pikniku wystawie. A wśród propozycji znalazły się m.in. książki tematycznie związane z ogrodem i przyrodą. Można było także skorzystać z bookcrossingu, czyli wymiany książek.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja Czytelnictwa.

To jednak nie jedyna tego typu impreza organizowana w naszym regionie.

Kolejny Rodzinny Piknik Literacki już 24. lipca w miejscowości Łabędzie.

W Radiu ESKA Na Lato: Jeszcze Więcej Hitów Na Czasie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE