Rodzinny Piknik Literacki za nami. Sprawdż jak bawili się mieszkańcy Ostrowic [FOTO]

2021-07-14 12:00 Paulina Horbatowska–Deciuk

Drawscy bibliotekarze zaprosili mieszkańców Ostrowic na trzeci już Rodzinny Piknik Literacki "Ogród książki". Mamy dobrą informację dla miłośników tego typu rodzinnych spotkań. Kolejny Rodzinny Piknik Literacki już wkrótce. Sprawdź gdzie i kiedy.

Tradycyjnie podczas tego typu imprez nie brakuje atrakcji. Na scenie pojawił się Teatr KULTURESKA z Krakowa ze spektaklem pt. „Bukiet talentów”, który doskonale wpisywał się w temat projektu i pikniku.

Kapryśna deszczowa aura spowodowała, że strefa czytelnika przygotowana była pod namiotami. Bibliotekarze  przeprowadzili konkursy czytelnicze, zabawy w kodowanie, malowanie bajkowych historii na przygotowanym podłożu ze stretchu.

Było też wspólne czytanie książek wybieranych z "Kuferka pełnego nowości".

Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z dmuchanych zamków, malowania buziek czy festiwalu kolorów z proszkami holi. Nie zabrakło także uwielbianych przez dzieci baniek mydlanych. 

Starsi mieszkańcy Ostrowic mogli obejrzeć ciekawe książki na przygotowanej specjalnie z okazji pikniku wystawie. A wśród propozycji znalazły się m.in. książki tematycznie związane z ogrodem i przyrodą. Można było także skorzystać z bookcrossingu, czyli wymiany książek.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja Czytelnictwa.

To jednak nie jedyna tego typu impreza organizowana w naszym regionie.

Kolejny Rodzinny Piknik Literacki już 24. lipca w miejscowości Łabędzie.

W Radiu ESKA Na Lato: Jeszcze Więcej Hitów Na Czasie!