Respiratory dla szpitala w Szczecinku. Placówka dostanie trzy nowe urządzenia

2020-10-29 12:36 Paulina Horbatowska–Deciuk
Respiratory dla szpitala w Szczecinku
Autor: Parentingupstream z Pixabay

Jedno urządzenie w ramach własnego budżetu zakupi Powiat Szczecinecki, dwa sfinansuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku.

Dostawa sprzętu medycznego do szpitala w Drawsku Pomorskim

Oddział chorych na Covid-19, który utworzono w szczecineckim szpitalu na bazie interny i ortopedii nie jest wyposażony w respiratory.

W najbliższym czasie taki stan rzeczy ulegnie zmianie. Jedno urządzenie zakupi Powiat Szczecinecki, dwa Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku.

Oddział chorych na Covid-19 funkcjonuje w szczecineckim szpitalu od 23. października, kiedy to decyzją wojewody zachodniopomorskiego wyznaczono 15 łóżek.

Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie ich liczba zostanie zwiększona.

Respiratory dla szpitala w Szczecinku. Placówka dostanie trzy nowe urządzenia

Szpital dysponuje respiratorami, ale te są niezbędne na takich oddziałach jak oddział intensywnej terapii czy oddział ginekologiczno-położniczy. Dlatego też Zarząd Szpitala aplikował do wojewody o zakup 5 urządzeń. Ponadto samorząd powiatowy w ramach własnego budżetu za kwotę 100 tys. zł zakupi jeden respirator.

Nieocenionego wsparcia udzieliła również Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku. Instytucja zadeklarowała sfinansowanie zakupu dwóch respiratorów.

To nie pierwszy raz, gdy szczecineccy leśnicy wspierają szpital i Powiat Szczecinecki.