Remont szkolnej auli zakończony. Inwestycja pochłonęła ponad 200 tys. zł [FOTO]

2021-02-17 14:10 Paulina Horbatowska–Deciuk

Od niedawna uczniowie Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze mogą cieszyć się z nowej sali gimnastycznej i przyszkolnego boiska. W tych dniach zakończył się również remont szkolnej auli. Efekt jest rewelacyjny.

To właśnie w szkolnej auli odbywają się wszystkie ważne wydarzania z życia szkoły, a wśród nich m.in. studniówki czy egzaminy maturalne.

Aula już od dłuższego czasu znajdowała się na liście ważnych inwestycji do zrealizowania. Inwestycja pochłonęła 280 tys. zł i była realizowana w dwóch etapach.

Prawie 130 tys. zł pochodziło ze środków rządowych jakie Powiat Szczecinecki otrzymał na inwestycje samorządowe w ramach tzw. algorytmu. Pozostałą kwotę samorząd powiatowy dołożył z własnego budżetu.

Również w ramach własnych środków, za kwotę 30 tys. zł  Powiat Szczecinecki zamierza wyposażyć aulę m.in. w nowe krzesła i ławki. Uchwała w tej sprawie ma zostać podjęta podczas najbliższego posiedzenia Zarządu Powiatu Szczecineckiego.

Metamorfozę auli osobiście oceniał starosta Krzysztof Lis.  

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 17.02.2021