Pożar na balkonie na osiedlu Czaplineckim w Złocieńcu. Zniszczona elewacja bloku

2021-04-23 11:58 Marcin Łukasz Konsultacja: PAZ
Pożar w Złocieńcu
Autor: Marcin Łukasz

Na jednym z balkonów w bloku na osiedlu Czaplineckim w Złocieńcu doszło do pożaru. Zniszczona została elewacja budynku.

W czwartek o godz. 17.15 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na balkonie w jednym z bloków na osiedlu Czaplineckim w Złocieńcu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy strażaków ochotników ze Złocieńca oraz dwa zastępy zawodowych strażaków z Drawska Pomorskiego.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Złocieniec, którzy przystąpili do działań gaśniczych. W trakcie dojazdu strażaków właściciel próbował na własną rękę ugasić pożar. Niestety, silny wiatr wspomagał rozprzestrzenianie się ognia.

Pożarem objęte zostały rzeczy znajdujące się na balkonie oraz fragment elewacji. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się uchronić mieszkanie oraz dach przed spaleniem. Strażacy w trakcie działań rozłożyli podnośnik, aby sprawdzić czy ogień nie rozprzestrzenia się pod elewacją na dalszą część bloku. 

W działaniach uczestniczyli również policjanci z komisariatu policji w Złocieńcu, którzy ustalają przebieg i przyczynę tego zdarzenia. W trakcie prowadzonych działań nikt nie odniósł obrażeń.

Raport z anteny 23.04, godz.10