Ponad 2 mln zł na przebudowę drogi. Ruszyły prace w okolicy Ostrowąsów [FOTO]

2021-09-30 10:26

Rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi powiatowej na odcinku od miejscowości Ostrowąsy do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 171. Na realizację inwestycji Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w kwocie niespełna 674 tys. zł.

To na pewno dobra wiadomość dla mieszkańców okolicznych miejscowości z gminy Barwice. Koszt inwestycji to nieco ponad 2 038 mln zł.

Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w kwocie niespełna 674 tys. zł. Co ważne realizowane zadanie jest kontynuacją tego z 2020 roku, dotyczącego przebudowy odcinka drogi od przejazdu kolejowego w miejscowości Grzmiąca.

Nowe przedsięwzięcie zapewni zatem spójność terytorialną rzeczonego obszaru i zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Droga zostanie przebudowana na odcinku 1,243km wraz z remontem obiektów inżynierskich – wiaduktu i mostu na rzece Gęsiej. Droga zostanie przedłużona do 6 metrów (z wyjątkiem wiaduktu, gdzie jej szerokość wyniesie 4,40m oraz odcinka na łuku poziomym za wiaduktem o szerokości 7m).

Ponadto zostaną wykonane zjazdy oraz obustronne pobocza. Remont wiaduktu i mostu obejmuje wymianę nawierzchni oraz ograniczenie jezdni krawężnikami.

W końcowym etapie prac zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe oraz odmulenie rowów. Obecnie trwają prace ziemne pod konstrukcję drogi i zjazdów.

Inwestycja powinna znaleźć swój finał do końca listopada br.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE