Policjanci z Drawska Pomorskiego rozdawali odblaski

2021-08-24 12:39
Działania profilaktyczne Drawsko
Autor: Marcin Łukasz

Policjanci z Drawska Pomorskiego przeprowadzili działania profilaktyczne. To kolejna akcja w ostatnim czasie.

Policjanci na ulicach Drawska Pomorskiego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Od wczesnych godzin rannych policjanci z drawskiej „drogówki” objęli nadzorem miejsca, które są szczególnie niebezpieczne i na których dochodziło do potrąceń pieszych, sprawdzając, czy piesi nie naruszają przepisów ruchu drogowego.Drawscy funkcjonariusze nie tylko zwracali uwagę na pieszych, ale także na rowerzystów . Mundurowi kontrolowali obowiązkowe wyposażenie jednośladów i przypominali o tym, jak ważne jest właściwe oświetlenie jednośladu.

Mieszkańcy otrzymali odblaski 

Działania miały także na celu zachęcenie jak największej liczy pieszych i rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale także w tym obszarze, w słabo oświetlonych miejscach. Niechronionym policjanci wręczali opaski odblaskowe i przypominali o przestrzeganiu przepisów i właściwym zachowaniu na drodze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE