Polacy i Amerykanie zagrali na boisku w Konotopie

2021-07-26 12:10
Polsko amerykański mecz
Autor: Marcin Łukasz

Na boisku wiejskim w Konotopie odbył się polsko - amerykański mecz w piłkę nożną. W meczu udział wzięli żołnierze z pobliskiego poligonu.

Sport połączył Polaków i Amerykanów

W ramach współpracy i integracji polsko-amerykańskiej, w dniu 21 lipca wojsko armii Stanów Zjednoczonych, jednostka 1-7 CAV zorganizowała dzień sportu pod nazwą GARRYORG DAY. Pierwszą częścią wydarzenia był mecz żołnierzy amerykańskich z żołnierzami polskimi. Mecz odbył się na boisku we wsi Konotop dzięki uprzejmości Sołtysa wsi Konotop – Pana Henryka Derdy, który współpracuje z komendą poligonu już wiele lat i zawsze udziela wsparcia zarówno stronie polskiej, jak i amerykańskiej. Rozgrywka była pierwszą częścią dnia sportu, dalsza część wydarzenia miała miejsce w bazie Konotop – w miejscu gdzie stacjonują wojska amerykańskie.

Druga część rozgrywek w amerykańskiej bazie na poligonie drawskim 

Tam uczestnicy mieli możliwość wykazać się umiejętnościami gry w koszykówkę oraz wzięcia udziału w wielu innych rozgrywkach sportowych. Żołnierze Armii US zadbali również o poczęstunek. Wydarzenie to było wspaniałą okazją do wzmocnienia relacji i współpracy pomiędzy wojskami US i polskimi.

Poligon Drawski: Polsko - amerykański mecz w Konotopie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE