Pandemia nie zatrzyma świątecznych prezentów. Sprawdź do kogo trafią paczki ze Szwajcarii [FOTO]

2020-11-18 12:21 Paulina Horbatowska–Deciuk

Co roku duchowni ze Szwajcarii w ramach akcji Świąteczna Paczka przywozili do naszego miasta prezenty dla potrzebujących. W tym roku nie mogli przyjechać osobiście, za to prezenty przywiozła firma przewozowa.

Bombki z Krośnic podbijają świat

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ewangeliczny Związek Braterski mimo ograniczeń związanych z Covid-19 jak co roku prowadzi Akcję Świąteczna Paczka. Tym razem paczek nie mogli przywieźć do Szczecinka duchowni ze Szwajcarii, lecz do przewiezienia prawie tysiąca paczek została wynajęta firma przewozowa.

Paczki zostaną posortowane i przeznaczone do współpracujących organizacji pomocowych głównie z powiatu szczecineckiego. Paczki będą przekazane do PCPR Szczecinek, MOPS Szczecinek, GOPS Borne Sulinowo, GOPS Barwice i Klubu AA w Barwicach oraz GOPS w Grzmiącej.

Akcją zostaną również objęte miejscowości w, których Związek ma swoje Zbory (parafie) po za powiatem szczecineckim. Paczki są skierowane w większości do dzieci, które niestety w tym roku nie mogły skorzystać z Ośrodka Wypoczynkowego w Kołobrzegu.

Pandemia nie zatrzyma świątecznych prezentów. Sprawdź do kogo trafią paczki ze Szwajcarii

Niektóre paczki będą przekazane dzieciom więźniów osadzonych w zakładach karnych. Do osadzonych w OZ Szczecinek, a także Zakładu Karnego w Czarnem dotrą paczki przygotowane specjalnie dla nich, z artykułami niezbędnymi na co dzień.

Ponadto paczki dotrą do seniorów i rodzin wielodzietnych.