Od poniedziałku rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

2020-02-19 12:44
Sąd Rejonowy w Szczecinku
Autor: Paulina Horbatowska - Deciuk

W związku z obchodzonym 22 lutego 2020 r. Dniem Ofiar Przestępstw, w Szczecinku będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych.

Przed nami kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 24 lutego do 28 lutego w Sądzie Rejonowym w Szczecinku osoby pokrzywdzone przestępstwem będą miały możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Porady prawne będzie można uzyskać w pokojach nr 7, 9, 202, 207 i 208 w godzinach od 8.00 do 15.00 w budynku "B" Sądu Rejonowego. Porad będą udzielać zawodowi kuratorzy.

Więcej informacji o Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw, uzyskacie w Biurze Obsługi Interesanta, które znajduje się w Budynku „A” Sądu Rejonowego w Szczecinku przy ul. Boh. Warszawy 42.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE