Obowiązek zakrywania ust i nosa. Czy mieszkańcy Szczecinka noszą maseczki?

2020-10-13 10:20 Paweł Zastawny
Czy mieszkańcy Szczecinka noszą maseczki? Policja odpowiada
Autor: Policja

Policjanci kontrolują i upominają mieszkańców. Nie wszyscy stosują się do zaleceń.

Zajęcia żeglarskie szczecineckich Koniczynek na jeziorze Trzesiecko

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Od soboty cała polska znalazła się w strefie żółtej. A to oznacza że również w Szczecinku mieszkańcy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej w tym również na zewnątrz. Obowiązek ten egzekwują policjanci. Jak wyglądają policje statystyki po pierwszych dniach obowiązywania nowych obostrzeń. O to zapytaliśmy Anne Matys Rzeczniczkę Prasową Szczecineckiej Komendy Policji.

Czy mieszkańcy Szczecinka nosza maseczki? Policja odpowiada

„Naszym zadaniem jest mobilizowanie jak największej ilości osób do zasłaniania ust i nosa. Będziemy przekonywać i namawiać mieszkańców do stosowania się do tych nakazów. Jeśli chodzi o nasze działania, to policjanci ujawnili 20 takich wykroczeń, 8 z nich zakończyło się postępowaniem mandatowym. Natomiast w 11 przypadkach policjanci pouczyli osoby które nie zakrywały ust i nosa. Jedno postępowanie zakończyło się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu”.

Oprócz działań związanych z kontrolowaniem maseczek policjanci zajmują się również kontrolowaniem przestrzegania kwarantanny. Obecnie w Szczecinku na przymusowej kwarantannie przebywa 500 osób