Nowy samochód bojowy strażaków. Powitali go z honorami. [VIDEO]

2020-11-19 10:37 Marcin Łukasz
Nowy samochód w OSP Czaplinek
Autor: Marcin Łukasz

Strażacy z Czaplinka od kilku lat starali się o nowy samochód. Teraz to się udało. Do remizy w Czaplinku dotarł nowy samochód.

Nowy pojazd dotarł do Czaplinka wprost z fabryki w Częstochowie 

Do Czaplineckiej remizy dotarł nowy samochód ratowniczo - gaśniczy. Będzie to podstawowy sprzet do wyjazdów pożarowych i ratowniczych. Zanim samochód dotarł do Czaplinka członkowie OSP odebrali samochód w Częstochowie. Po pokonaniu ponad 500 kilometrów dojechali do Czaplinka. Druhowie czaplineckiej jednostki przygotowali wielkie powitanie. Samochód przejechał głównymi ulicami Czaplinka, gdzie druhów ochotników pozdrawiali mieszkańcy. Przed czaplinecką remizą druhowie ustawili się w strażackim szpalerze i przy zapalnych racach powitali nowy pojazd.

Powitanie nowego wozu bojowego w OSP Czaplinek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zebrali środki z wielu źródeł 

Wartość nowego pojazdu to blisko 700 tysięcy złotych. Strażacy z Czaplinka zakupili pojazd dzięki pozyskanym środkom z wielu źródeł m.in. z gminy Czaplinek, OSP Czaplinek, Powiatu Drawskiego, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szkolenie z obsługi pojazdu

Nowoczesny pojazd strażacki posiada bogate wyposażenie, które pozwala działać w różnorodnych warunkach. Strażacy aby dokładnie zapoznać się ze sprzętem przejdą szkolenia w remizie, z obsługi pojazdu. Dzięki temu będą mogli jeszcze bardziej procesjonalnie ratować mieszkańców i ich mienie.