Nowe bloki przy Lelewela w Szczecinku.

2020-02-25 9:41
Ul. Lelewela
Autor: Paweł Zastawny

Mieszkańcy nie chcą tej inwestycji

Mieszkańcom nie podoba się ten pomysł . Są plany aby w naszym mieście przy ulicy Lelewela powstały dwa apartamentowce . Ich budowę ma realizować dwóch deweloperów Bloki miały by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Trzesiecko.

Mieszkańcom ulicy Lelewela ten pomysł się jednak nie podoba. Do szczecineckiego ratusza wpłynęło pismo w którym mieszkańcy protestują przeciwko tej inwestycji.

W piśmie mowa jest o tym że mieszkańcy obawiają się wzmożonego ruchu na bardzo wąskiej ulicy Lelewel . Docelowo w tym miejscu ma zostać wybudowanych nawet trzysta mieszkań .

W tej sprawie w ratuszu zorganizowano spotkanie z mieszkańcami. Głos na nim zabrał Daniel Rak Burmistrz Szczecinka


-Na to spotkanie przygotowaliśmy nasze analizy związane z samą organizacją ruchu. Mieszkańcy ul. Lelewela zdają sobie sprawę, że włączenie ul. Lelewela do ul. Kościuszki jest „wąskim gardłem”. Zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebne będą nowe rozwiązania i taka propozycja została przedłożona przez szczecinecki ratusz. Musimy rozmawiać z inwestorami, żeby wprowadzić nową organizację ruchu w obrębie kwartału: ul. Lelewela, Jasnej aż do ul. Jeziornej.

Takie rozwiązanie według władz miasta ma nie wpłynąć na intensywność ruchu na wąskiej ulicy Lelewela . Koszty tej inwestycji mieli by ponieść deweloperzy którzy chcą tam budować apartamentowce

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE