Nielegalny salon gier w Szczecinku zamknięty! Sprawdź jak wyglądała interwencja celników [WIDEO]

2021-01-21 11:53 Paulina Horbatowska–Deciuk
Nielegalny salon gier w Szczecinku zamknięty
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa

Celnicy zlikwidowali kolejny salon gier w Szczecinku. Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeszukali lokal w centrum naszego miasta.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeszukali lokal w centrum Szczecinka, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom, zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Nielegalny salon gier w Szczecinku zamknięty
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa

W czynnościach uczestniczyło 7 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Zabezpieczono 4 komputery wykorzystywane do gier hazardowych oraz monitoring i modem router. Zabezpieczono też gotówkę w wysokości 610 zł. Na miejscu zastano osobę z obsługi, która została przesłuchana - informuje Małgorzata Brzoza Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Przypominamy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Nielegalny salon gier w Szczecinku zamknięty! Sprawdź jak wyglądała interwencja celników

Zamknięcie nielegalnego salonu gier hazardowych w Szczecinku