Nie hejtuj. Inspiruj! Ruszyła kampania przeciwko dyskryminacji [FOTO,WIDEO]

2020-02-03 13:44
Trwa projekt Nie hejtuj. Inspiruj
Autor: Paulina Horbatowska - Deciuk

W Szczecinku rozpoczęła się kampania solidarnościowa Romów i Ukraińców. Jest to pierwsza tego typu współpraca międzyetniczna w historii Pomorza Zachodniego. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na nietolerancję i dyskryminację w stosunku do tych mniejszości narodowych.

Jak powiedzieli nam inicjatorzy projektu, jednym z głównych celów nawiązania takiej współpracy jest umożliwienie tym dwóm mniejszościom publicznego prezentowania swojego pozytywnego wizerunku, jako formy zwalczania dyskryminacji.

Podczas inauguracji projektu wystąpił Chór Parafii Greckokatolickiej pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Białym Borze. Wieczór uświetnił także występ Sary Czureji-Łakatosz, romskiej wokalistki i cymbalistki. Zaprezentowana została także wystawa fotografii kobiet mniejszościowych, autorstwa Iwony Aleksandrowicz.

W ramach kampanii "Nie hejtuj. Inspiruj" zaplanowano jeszcze m.in. cykl warsztatów antydyskryminacyjnych w szkołach w Szczecinku i Białym Borze oraz Festiwal Integracji Romsko-Ukraińskiej połączony z warsztatami kulturalnymi dla dzieci.

Projekt ten będzie realizowany w powiecie szczecineckim do końca października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE