Modernizują hale i boisko przy "MAJAMI"

2020-06-24 9:12
boisko
Autor: Starostow Powiatowe w Szczecinku

Chodzi oczywiście o remont Hali sportowej i boiska przy szczecineckim zespole szkół nr 2

Przerwa w nauce spowodowana epidemią wirusa sprzyja remontom i modernizacją szkół. Czas ten wykorzystuje szczecinecki zespół szkół imienia Warcisława IV. Od kilku miesięcy trwają tam prace związane z kapitalnym remontem hali sportowej. Teraz swoje oblicze zmienia również boisko znajdujące się bezpośrednio przy hali .

Jak informuje nas Piotr Rozmus Rzecznik Prasowy Szczecineckiego Starostwa Powiatowego.


„Na finiszu są prace remontowe sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. Obecnie trwa jeszcze instalacja drzwi i okien oraz tzw. białego montażu czyli armatury łazienkowej.

Oprócz remontu i przebudowy sali gimnastycznej wykonano również termomodernizację samego budynku z modernizacją ogrzewania. Koszt całej inwestycji to ponad 1850 mln zł. Ponad 848 tys. zł to wartość samej termomodernizacji budynku. Powiat Szczecinecki otrzymał wsparcie z WFOŚiGW, pożyczkę i dotację, obie opiewające na ponad 424 tys. zł. Remont i przebudowa sali gimnastycznej z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz dostawą wyposażenia pochłonęła ponad 1 mln zł. W tym przypadku samorząd powiatowy otrzymał 50% dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.”


Prace związane z remontem hali sportowej i boiska przy zespole szkół nr 2 zakończą się w sierpniu bieżącego roku. Tak aby uczniowie po powrocie do szkoły mogli korzystać z nowej infrastruktury