„Młodzi tropiciele pomników przyrody" ruszyli do pracy [FOTO]

2020-09-16 14:05 Paulina Horbatowska - Deciuk

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Połczynie Zdroju będą pod opieką nauczycieli i przedstawiciela organizacji pozarządowej realizować projekt dotyczący przyrody.

Chętni uczniowie przystąpili do diagnozy, na podstawie której udało się wyłonić 20 uczestników. Podczas krótkiego spotkania zainteresowani zapoznali się z poszczególnymi etapami projektu.

Omówiono dokładnie jego cele i przydzielono uczniom zadania do wykonania.

Zgodnie z harmonogramem 1 września przez dziennik elektroniczny librus oraz naszą szkolną stronę internetową poinformowaliśmy rodziców o projekcie jaki będzie realizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Połczynie Zdroju. Opiekować się nimi będą Renata Bajdan i Mariola Świątkowska - Kruk, a także przedstawiciel Stowarzyszenia Niezwykły Połczyn Katarzyna Gruchot - Ostrowska. Na terenie miasta rozwieszone zostały plakaty informacyjne o realizacji projektu. 

- podkreśla koordynator projektu Renata Bajdan

Uczestnicy projektu mieli już okazję spotkać się z pracownikiem Nadleśnictwa Połczyn-Zdrój Natalią Barszczewską. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie gatunki drzew występujące w Polsce. Prowadząca zajęcia przedstawiła uczniom prezentację i dokładnie omówiła zasady rozpoznawania drzew. Uczniowie poznali sposoby określania wieku drzew.

Prowadząca wyjaśniła również, jakie kryteria muszą spełniać drzewa, by można wnioskować o ustanowienie go Pomnikiem Przyrody. Uczestnicy projektu dowiedzieli się również o formach ochrony przyrody, a także wspólnie wypracowali zasady zachowania się w lesie by już w najbliższym czasie wybrać się wspólnie na wycieczkę w poszukiwaniu Pomników Przyrody.

Uczniowie spotkali się z połczyńskim fotografem Darkiem Nowakiem. Pan Darek krótko przedstawił historię fotografii, pokazał jak zmieniały się aparaty fotograficzne na przestrzeni lat, jak w tym czasie zapisywano zdjęcia.

Większą część spotkania poświęcono jednak na to, aby dzieci nauczyły się jak wykonać dobre i ciekawe zdjęcia. Było to wprowadzenie do warsztatów, które odbędą się niebawem.

Tak trenuje krakowska drużyna quidditcha

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.