Międzypokoleniowe spotkanie w Szczecinku. W końcu udało się je zorganizować [FOTO]

2021-03-29 13:40 Paulina Horbatowska–Deciuk

Podopieczni Funduszu Tratwa Szczecinek cyklicznie spotykali się z uczestnikami zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oczywiście z powodu pandemii możliwość takiej współpracy i wzajemnych spotkań międzypokoleniowych była mocno ograniczona. Niedawno jednak udało się w końcu zorganizować pierwsze w tym roku spotkanie.

Podopieczni Funduszu Tratwa Szczecinek ze Świetlicy Środowiskowej Tratwa otrzymali zaproszeniami od uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do tego spotkania miało dojść przed wigilią jednakże z względu na istniejącą pandemię doszło do niego dopiero niedawno.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowali niespodziankę w postaci kreatywnych zgadywanek, rymowanek i krzyżówek. Prace te częściowo powstały z recyklingu. Podopieczni Świetlicy, też przygotowali niespodziankę. Pod opieką Pani Marty Meuss wychowawczyni Świetlicy zrobili podziękowanie z imiennym odbiciem kciuka i podpisem.

Międzypokoleniowe spotkanie w Szczecinku. W końcu udało się je zorganizować

Spotkanie to było długo wyczekiwane przez obie strony. Wszyscy zgodnie potwierdzają bowiem, że są one potrzebne zarówno najmłodszym jak i seniorom. Jest to bowiem dla nich dobra okazja do tego, aby podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i ciekawymi historiami.

Przedstawiciele Funduszu Tratwa Szczecinek liczą na to, że dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej podczas takich spotkań będą mogły odnaleźć w studentach Uniwersytetu Trzeciego Wieku trochę babci i dziadka, których tak bardzo potrzebują. 

Sport w serialach. Oczekiwania VS rzeczywistość | ESKA XD - Fit vlog #19