Leśnicy z Czaplinka przygotowali miejsca dla turystów. Można zanocować w lesie [WIDEO]

2021-06-02 9:23 Marcin Łukasz
Leśnicy z Czaplinka
Autor: Marcin Łukasz

W lasach w pobliżu Czaplinka można przenocować w lasach. To specjalna oferta dla turystów.

Leśnicy przygotowali miejsca 

Pilotażowy i pierwszy w Polsce projekt w zakresie propagowania turystki leśnej realizowany jest na terenie Nadleśnictwa Czaplinek. Leśnicy przygotowali 12 miejsc nad jeziorem Drawsko w których turyści będą mogli przenocować, a także rozpalić ognisko w bezpieczny sposób. Pierwsze prace w terenie zrealizowane zostały w miniony poniedziałek. Przedstawiciele Nadleśnictwa Czaplinek, strażacy ochotnicy, żeglarze, pracownicy miejskich instytucji oraz mieszkańcy udali się łodziami w trudno dostępne miejsca, gdzie realizowali zaplanowane prace.

Wolontariusze w lesie 

Jak powiedział nam Nadleśniczy Daniel Lemke – miejsca przygotowane są z myślą o żeglarzach, którzy pływając po wodach w okolicy Czaplinka będą mogli zacumować swoje łodzie przy brzegu i spędzić noc w lesie. Oferta Nadleśnictwa Czaplinek skierowana jest również dla turystów, miłośników bushcraftu i survivalu.

W trakcie prac wolontariusze pozbierali odpady znajdujące się w wyznaczonych miejscach, wykonali kamienne kręgi na ogniska oraz przygotowali miejsca wypoczynku. W trakcie kolejnych dni prace będą kontynuowane.

Turyści będą mogli zanocować maksymalnie dwa dni w grupie nie większej niż dziwiąc osób. Oferta Nadleśnictwa Czaplinek to odpowiedź na zapotrzebowanie turystów, którzy wielokrotnie nocowali w miejscach do tego nie przeinaczonych.

Jak wspomina D. Lemke – często w tych miejscach palone były ogniska, co stwarzało zagrożenie pożarowe w okolicznych lasach. Teraz sytuacja się zmieni. Wszystko zostało ucywilizowane jak przyznają leśnicy wszyscy czekaj na pierwszych turystów i ich opinie o nowych miejscach.

Leśnicy tworzą miejsca noclegowe w lasach w pobliżu Czaplinka