Królowa Drawy wyszła z rzeki. Powitali ją mieszkańcy Złocieńca

2021-07-27 7:20
Święto Drawy w Złocieńcu
Autor: Marcin Łukasz

W Złocieńcu zorganizowano Święto Drawy. Punktem kulminacyjnym był wyjście Królowej Drawy z rzeki i powitanie z mieszkańcami.

Święto Drawy w Złocieńcu 

W minioną sobotę w Złocieńcu dobył się finał Święta Drawy.  W tym roku po praz pierwszy miejscem wydarzenia był bulwar spacerowy i tereny rekreacyjne nad Drawą przy przystani miejskiej. Teren został podzielony na kila stref. Były zarówno stoiska z animacjami dla dzieci jak i stoiska gastronomiczne. Nie zabrakło kolorowych pokazów i wystrzałów farb HOLI, które cieszyły się ogromną popularnością wśród młodzieży.

Na zaproszenie organizator swoje stanowiska wystawiły również instytucje i lokalne stowarzyszenia. Były również kulinarne atrakcje w namiocie koła łowieckiego Żbik czy pysze przysmaki rybne na stoisku złocienieckich wędkarzy.

Królowa wyszła z rzeki 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było przybicie królowej Drawy wraz z orszakiem. Królowa przypłynęła łodzią i została powitana na brzegu przez Burmistrza Złocieńca Krzysztof Zacharzewskiego.

Święto Drawy jest corocznym, cyklicznym wydarzaniem ,które jest stworzone z myślą o mieszkańcach gminy Złocieniec. Jest finałem wielu inicjatyw realizowanych przez mieszkańców. Podobnie było w tym roku. Wśród uczestników było wiele osób i środowisk, które na co dzień aktywnie współpracują ze Złocienieckim Ośrodkiem Kultury.

Święto Drawy w Złocieńcu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE