Korona wirus w Szczecineckim Starostwie

2020-10-06 10:28 pz
Starostwo Powiatowe
Autor: Paweł Zastawny

Zakażona jest jedna z urzędniczek

Choruje jedna z pracownic wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju. Po wykryciu zakażenia cały wydział przeszedł na prace zdalną.

A budynek Starostwa został zdezynfekowany. Zgodnie z wytycznymi starosty Krzysztofa Lisa, pracownicy starostwa codziennie będą mieli mierzoną temperaturę. Natomiast dyrektorzy poszczególnych wydziałów maja monitorować stan zdrowia swoich podwładnych .

„W sobotę u jednego z pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-COV-2. Osoba ta czuła się źle już w piątek. Gdy starosta Krzysztof Lis dowiedział się o tym, z ostrożności oddelegował na pracę zdalną zarówno ją jak i wszystkich pracowników danego wydziału. Oczekiwaliśmy na listę osób objętych kwarantanną przedstawioną przez szczecinecki sanepid. Żaden z pracowników wspomnianego wydziału oprócz osoby zakażonej nie znalazł się na niej, niemniej decyzją starosty do środy wszyscy pracować będą w trybie zdalnym. Obecnie wszyscy czują się dobrze i nikt z nich nie ma objawów typowych dla COVID-19. Jeśli poczują się gorzej są zobowiązani powiadomić o tym fakcie zarówno starostę jak i dyrektora wydziału”. -Informuje nas Piotr Rozmus rzecznik Prasowy Szczecineckiego Starostwa Powiatowego.

Na razie Starostwo Powiatowe w Szczecinku działa normalnie. Interesanci przyjmowani są na bieżąco