Kolejny alarm bombowy w przedszkolu w Złocieńcu, dzieci ewakuowano [ZDJĘCIA]

2021-03-26 8:58 Marcin Łukasz PAZ
Ewakuacja przedszkola w Złocieńcu przebiegła szybko i sprawnie
Autor: Marcin Łukasz Ewakuacja przedszkola w Złocieńcu przebiegła szybko i sprawnie

Ewakuacja dwóch przedszkoli przy w Złocieńcu po otrzymaniu zgłoszenia o podłożeniu bomby w jednym z nich. Nikomu nic się nie stało. Dzieci oraz pracownicy przedszkoli zostali ewakuowani.

W piątek ok. godz. 8:20 Ochotnicza Straż Pożarna w Złocieńcu odebrała zgłoszenie, że pracownicy przedszkola odebrali e-mail z wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym w budynku. Przedszkole zostało natychmiast ewakuowane, jeszcze przed przyjazdem służb. Podjęto też decyzję o ewakuacji oddziału przy ul. Orzeszkowej. 

Ulica Okrzei została wyłączona z ruchu, wyznaczono bezpieczną strefę. Strażacy prowadzili działania we współpracy z policją. W zabezpieczeniu terenu wokół przedszkola bierze udział też straż leśna, która jako pierwsza dotarła do przedszkola i wspomagała kierowanie ruchem.

Na terenie przedszkola i w najbliższej okolicy pracują służby
Autor: Marcin Łukasz Na terenie przedszkola i w najbliższej okolicy pracują służby

Na miejscu pracowała OSP Złocieniec, wojskowa straż pożarna ze Złocieńca oraz zastępy zawodowych strażaków z Drawska Pomorskiego.

Policja dokładnie sprawdziła oba budynki, ale żaden ładunek nie został znaleziony.

Ulica Okrzei jest nieprzejezdna
Autor: Marcin Łukasz Ulica Okrzei jest nieprzejezdna

Przed dwoma tygodniami, 12 marca, zgłoszenia o podłożeniu bomby i trującego gazu, otrzymały łącznie trzy przedszkola w Złocieńcu. Nikomu nic się nie stało. Przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu.