Kolejne miliony trafią do powiatu szczecineckiego. Sprawdź, które gminy dofinansuje rząd

2021-03-31 13:22 Paulina Horbatowska–Deciuk PAZ
Dofinansowanie dla gmin powiatu szczecineckiego
Autor: Steve Buissinne z Pixabay

Kolejne gminy powiatu szczecineckiego z rządowym wsparciem. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki te można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg. Teraz kolejne gminy powiatu szczecineckiego otrzymują dofinansowanie. Pieniądze trafią m.in. do Barwic, Białego Boru i Bornego Sulinowa.

Dzięki rządowym środkom z wcześniejszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych udało się wesprzeć m.in.: 

  • Inkubator Przemysłowy, oferujący głównie polskim firmom wynajem powierzchni produkcyjnej i usługowej. Na ten cel gmina Szczecinek otrzymała 4,5 mln zł
  • I etap rewitalizacji zabytkowego budynku dworca PKP w Szczecinku. Na ten cel miasto Szczecinek otrzymało 1,6 mln zł
  • Przebudowa oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z blokiem porodowym i pododdziałem neonatologicznym oraz poddasza budynku głównego Szpitala w Szczecinku z zakupem wyposażenia (5 mln zł)
  • Przebudowa obiektu szkolnego wraz z zakupem wyposażenia na potrzeby utworzenia Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu w Szczecinku (2,62 mln zł). Na te wszystkie zadania powiat szczecinecki otrzymał 7,62 mln zł

Teraz dofinansowanie otrzymają kolejne gminy powiatu szczecineckiego.

Barwice otrzymają 4,25 mln zł na budowę 16km drogi rowerowej Piaski-Stary Chwalim po śladzie rozebranej linii kolejowej. Biały Bór na kompleksową eko termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 1 w Białym Borze dostanie 1,35 mln zł. Do Bornego Sulinowa trafi 3,2 mln zł na budowę i wyposażenie ogólnodostępnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Łubowie z zapleczem technicznym, magazynowym, higieniczno-sanitarnym.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Dodajmy, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych.

Choć Fundusz to zastrzyk dla miejscowych inwestycji, efekty jego działania mogą być globalne.

Kultowe samochody z seriali | ESKA XD - Prosto z salonu #19