Kolejne metalowe serca pojawia się w Szczecinku. Sprawdź, gdzie zostaną ustawione!

2021-02-26 9:54
Serce
Autor: Paweł Zastawny

Mowa o metalowych pojemnikach, które służą do zbierania plastikowych nakrętek. Dochód ze sprzedaży nakrętek przekazywany jest na leczenie i rehabilitacje chorych dzieci.

Do tej pory takie serca pojawiły się między innymi przed szczecineckim kinem oraz na Placu Wolności przed Ratuszem. Teraz podobne pojemniki pojawią się przed wszystkimi szkołami podstawowymi na terenie szczecinka. Całkowity dochód ze sprzedaży miasto przekazuje na leczenie i rehabilitacje chorych dzieci z terenu Szczecinka.

Metalowe serca cieszą się również dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy w ten sposób segregują plastik, który jest cennym surowcem wtórnym. Plastikowe nakrętki chętnie skupują różnego rodzaju firmy, które następnie przetwarzają je i wykorzystują powtórnie w produkcji.

Kolejne metalowe serca pojawia się w Szczecinku. Sprawdź gdzie zostaną ustawione!

Co ciekawe metalowe serca powstają w szczecineckim Zespole Szkół Technicznych. Tworzą je uczniowie w ramach zajęć praktycznych.

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE