Kolejne inwestycje w gminie Połczyn-Zdrój. Umowy na granty sołeckie podpisane [FOTO]

2021-07-21 10:39

Kolejny rok z rzędu Gmina Połczyn-Zdrój może pochwalić się wysoką skutecznością w zdobywaniu „Grantów sołeckich” Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Zgodnie z obecnym regulaminem z danej gminy wyłonionych może być maksymalnie 2 laureatów (2 sołectwa) i tak tez się stało.

Gmina Połczyn-Zdrój przy współpracy z Sołtysami podobnie jak w latach ubiegłych złożyła aż pięć wniosków o wsparcie. W ramach konkursu do wygrania była pomoc w wysokości 10.000 zł na sfinansowanie proponowanych projektów inwestycyjnych.

Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek podpisał z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Stanisławem Wziątkiem umowy na Granty Sołeckie.

Umowy podpisano na przystani rowerowej w Toporzyku, w miejscu gdzie grant poprawi infrastrukturę.W uroczystym podpisaniu umów uczestniczyły osoby zaangażowane w życie lokalnych społeczności Toporzyka i Bolkowa, w tym Koło Gospodyń Wiejskich „Z pasją”, które niezawodnie zadbało o właściwą oprawę oraz Sołtysi Adam Placha i Marek Włudarczyk, a także Radny Jarosław Pilip.

Co powstanie dzięki dofinansowaniom?

„Odpocznij na rowerowym szlaku w Toporzyku” to projekt w którego zamyśle jest budowa wielofunkcyjnej wiaty. Altana drewniana usytuowana zostanie na palcu rekreacyjnym stanowiącym integracyjne Centrum sołectwa. Organizowane są tam różnego rodzaju imprezy rekreacyjno-sportowe i spotkania dla wszystkich mieszkańców.

W ramach projektu planowana jest budowa altany o konstrukcji drewnianej z dachem dwuspadowym o małym spadku. Kształt, wygląd, wymiary oraz posadowienie nawiążą do drewnianej architektury kolejowej i historii oraz podkreśla największą atrakcję sołectwa, tj. ścieżkę rowerową „Szlakiem zwiniętych torów". Dzięki budowie wiaty na terenie placu rekreacyjnego powstanie obiekt służący szerokim potrzebom wszystkich mieszkańców, przeznaczony na spotkania, zebrania, imprezy i zabawy.

Mieszkańcy wspólnie starają się sukcesywnie doposażyć go o kolejne sprzęty potrzebne ludziom do sportu, odpoczynku, rozrywki tj. plac zabaw, siłownia plenerowa itp. W planach jest również uatrakcyjnieni tego miejsca poprzez różnego rodzaju nasadzenia (krzewy, byliny itp.).

W Bolkowie, ramach planowanego projektu, przewidziany jest zakup oraz montaż urządzeń fitness do ćwiczeń na świeżym powietrzu dla mieszkańców oraz wszystkich chętnych, na ogrodzonej działce.

W zamyśle pomysłodawców będzie to miejsce aktywnego wypoczynku, rehabilitacji oraz spotkań. Jest to kolejny etap stworzenia multifunkcyjnej przestrzeni dla społeczności. Otwarta, nieodpłatna siłownia umożliwi swobodny i łatwy dostęp do odpowiednich urządzeń w dogodnym dla każdego czasie.

Stworzona baza będzie oferowała przyrządy treningowe dla dorosłych i seniorów. Ponadto w celu odgrodzenia od drogi wojewódzkiej mieszkańcy Bolkowa wykonali nasadzenia drzewkami tui. Przed montażem wybranych urządzeń przygotowany zostanie grunt i zasiana trawa.

Docelowo będzie to miejsce stałych spotkań i organizacji różnego rodzaju imprez i pierwszy etap do stworzenia terenu rekreacyjno-integracyjnego w centrum wsi.

W Radiu ESKA Na Lato: Jeszcze Więcej Hitów Na Czasie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE