Jak zbudować domek dla kota? Jest na to prosty sposób. Wystarczy kilka chwil [VIDEO]

2020-10-14 15:12 Marcin Łukasz
Jak zbudować domek dla kota
Autor: Marcin Łukasz Jak zbudować domek dla kota- instrukcja

Jak zbudować domek dla kota? Podpowiedzi udziela Mariusz Brzeźniakiewicz

Wspierają zwierzęta

Coraz chłodniejsze dni i zimne noce powodują, że zwierzaki poszukują schronienia. W gminie Drawsko Pomorskie grupa wolontariuszy stawia domki w różnych częściach gminy. Domki dla kotów to prawdziwe kocie apartamenty. Solidna styropianowa konstrukcja, owinięta sterczem. A do tego wykałaczki i taśmy które trzymają ściany, a w środku siano.

Mariusz Brzeźniakiewicz buduje domki dla kotów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Stawiają domki dla kotów tam gdzie jest potrzeba

W ostatnich tygodniach w Drawsku Pomorskim i okolicy stanęło kilkanaście takich domków. Pomysłodawcą ustawiania i budowy domków jest  mieszkaniec Drawska Pomorskiego Mariusz Brzeźniakiewicz, który od kilku lat buduje domki. Domki stawiane są w miejscach gromadzenia się kotów, tam, gdzie wskazują to mieszkańcy. Po ustawieniu domków koty szybko adaptują w nowym miejscu. W jednym kocim domku mogą przebywać nawet cztery koty.

Drawski wolontariusz zaraża chęcią pomocy swoich kolegów i przyjaciół. Grupa pomaga nie tylko kotom ale również psom, zbierając wielokrotnie karmę czy koce. Produkty te przekazywane są do okolicznych schronisk.

Jak zbudować domek dla kota ? 

Niezbędnym elementem są płyty styropianu, które należy połączyć za pomocą długich wykałaczek. Całą konstrukcję owija się sterczem i zakleja końcówki taśma klejąca. Do środka warto włożyć sianko, które nie chłonie wilgoci. Dodatkowo można dołożyć przedsionek w którym będzie stała miska z kocim jedzeniem.

Ile kosztuje domek dla kota ? 

Cena produktów niezbędnych do budowy takiego domku to około 50 zł. Czas pracy 1 godzina !