Jak policja sprawdza kwarantannę? Oto odpowiedź! Zobacz, co dokładnie robią [WIDEO]

2020-11-05 9:53 Marcin Łukasz
Policja i Straż Miejska
Autor: Marcin Łukasz Działania policji i straży miejskiej

Policjanci i Strażnicy Miejscy sprawdzają osoby, które zostały poddane kwarantannie. Jak wyglądają takie kontrole? Sprawdziliśmy to z mikrofonem i kamerą. Wy też możecie - na ESKA Szczecinek!

Jak policja sprawdza kwarantannę? 

Policjanci z Komisariatu Policji w Czaplinku i Strażnicy Miejscy z Czaplinka realizują wspólne działania dotyczące sprawdzania miejsc pobytu osób odbywających kwarantanny. Każdego dnia udają się pod wskazane adresy. Sprawdzenie polega na połączeniu telefonicznym z osobą odbywającą kwarantannę i poproszeniu tej osoby o podejście do okna. W czasie takiego sprawdzenia patrol pyta również o stan zdrowia i ewentualne potrzeby w zakresie leków i artykułów spożywczych. jeśli mieszkańcy zgłaszają takie potrzeby, to podejmowane są działania w celu udzielenia pomocy. 

Wspólne działania Policji i Straży Miejskiej w Czaplinku

Policja sprawdza. Nie tylko kwarantanny 

Wspólne działania Policji i Straży Miejskiej trwają od kilku miesięcy. W ramach realizacji działań funkcjonariusze nie tylko sprawdzają kwarantanny, ale również strzegą wspólnie porządku publicznego i reagują na osoby łamiące prawo. W ostatnim czasie szczególną uwagę zwracają na osoby, które nie zakrywają ust i nosa. Osoby takie otrzymują od funkcjonariuszy maseczki ochronne. Mieszkańcy, którzy notorycznie nie stosują się do przepisów, muszą liczyć się z mandatami karnymi.