II Rajd Żółtej Kaczuszki po Wogrze. Rzeką popłynęło prawie 1200 gumowych kaczek [FOTO]

2020-10-15 12:28 Paulina Horbatowska–Deciuk

Organizatorem rajdu była Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju. Ze względu na pandemię druga edycja tej imprezy była skromniejsza.

Kaczki wywołały spore zamieszanie w Toruniu! Interweniowała policja

Emocje były duże. Kaczki wystartowały w 2 seriach. Młodsze dzieci skandowały "Kaczki! Kaczki!", a potem "Wypuść jedną!". Starsi uczniowie z niecierpliwością wyglądali ostatniej kaczki, która dodatkowo wygrywała nagrodę specjalną - zwolnienie z odpowiedzi ustnej i sprawdzania pracy domowej przez tydzień. 

Wogrą popłynęło 1198 kaczuszek, dzięki którym udało się zebrać kwotę w wysokości 5990 zł. Wręczono aż 41 nagród. Datki z II Rajdu Żółtej Kaczuszki w całości przeznaczono na zakup 2 brakujących w szkole tablic multimedialnych. Koszt tych tablic to 8733 zł.   

II Rajd Żółtej Kaczuszki po Wogrze. Rzeką popłynęło prawie 1200 gumowych kaczek

Rada Rodziców dziękuje dyrekcji, nauczycielom i pozostałym pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 1 za pomoc w organizacji wydarzenia. W łapaniu gumowych kaczek pomagali strażnicy miejscy. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali ratownicy medyczni.

Organizatorzy imprezy mają nadzieję, że III Rajd Żółtej Kaczuszki będzie mógł być ponownie zabawą dla wszystkich mieszkańców Połczyna-Zdroju i okolic.