Dodatkowy sprzęt trafił do szpitala w Drawsku Pomorskim [VIDEO]

2020-10-26 13:29 ML
Nowe łóżka w szpitalu w Drawsku Pomorskim
Autor: Marcin Łukasz

Respirator i nowe łóżka w Szpitalu w Drawsku Pomorskim. To dar od fundacji.

Szpital z nowym sprzętem 

Do szpitala w Drawsku Pomorskim trafił specjalistyczny sprzęt pomocny w walce ze skutkami koronawirusa. Fundacja Jesteśmy Razem wybrała szpital w Drawsku Pomorskim jako placówkę, która potrzebuje zewnętrznego wsparcia. Wolontariusze fundacji dostarczyli do szpitala sprzęt, który zostanie rozdysponowany na szpitalne oddziały.

Fundacja Jesteśmy Razem od początku trwania pandemii realizuje dostawy sprzętu do placówek medycznych, szpital, przychodni i instytucji. Pomocą objęte są głównie małe jednostki, które w wielu przypadkach nie radzą sobie z panującą pandemią. Każde wsparcie takiej placówki poprawia jej funkcjonowanie. Fundacja pozyskuje środki zewnętrzne z największych polskich firm.

Dostawa sprzętu medycznego do szpitala w Drawsku Pomorskim

Szpital zmienia zasady działania

Szpital w Drawsku Pomorskim wyłączył z użytkowania cztery oddziały internistyczny, kardiologiczny, ortopedyczny i chirurgiczny. To efekt zachorowań personelu i pacjentów.

Jest to duże utrudnienie dla placówki i pacjentów. Bez przerwy działa natomiast Szpitalny Oddział Ratunkowy jednak bez wsparcia szpitalnych oddziałów SOR ma również ograniczone możliwości.

W drawskim szpitalu oddział dla chorych na koronawirusa

Dyrekcja szpitala w ostatnim tygodniu prowadziła rozmowy z władzami Województwa Zachodniopomorskiego o możliwości utworzenia w szpitalu oddziału zakaźnego, gdzie przebywaliby pacjenci chorzy na koronawirusa. Sprzęt, a w szczególności respiratory, które dostarczone zostały do szpitala z pewnością wesprą placówkę w czasie udzielania pomocy chorym. W wielu przypadkach osoby chore na koronawirusa potrzebują wsparcia reprintów aby przeżyć chorobę. Oddział dla chorych na koronwirusa ma zacząć działać przed 1 listopada.