Dodatkowe łóżka stanęły w szczecineckim szpitalu. Chodzi o miejsca dla pacjentów z covid19. Sprawdź ile dodatkowych miejsc stworzono!

2020-10-22 10:52 pz
Szpital w Szczecinku
Autor: Paweł Zastawny

Decyzje w tej sprawie wydał Wojewoda Zachodniopomorski, który zobligował szpital do stworzenia dodatkowych miejsc.

Ogromne kolejki po darmowy test na koronawirusa

Piętnaście dodatkowych łóżek, już od dziś czeka na pacjentów chorych na covid19. To reakcja szczecineckiego szpitala na wzrost zachorowań związanych z pandemią koronawirusa. Miejsca zostały wydzielone w ramach reorganizacji dwóch oddziałów, ortopedii i interny. Jednocześnie przyjęcia na te dwa oddziały zostają ograniczone. Do stworzenia dodatkowych miejsc dla pacjentów z covid19 szczecinecki szpital został zobligowany decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego

Dodatkowe łóżka stanęły w szczecineckim szpitalu. Chodzi o miejsca dla pacjentów z covid19. Sprawdź ile dodatkowych miejsc stworzono!

„Wiąże się to m.in. z koniecznością instalacji kilku par drzwi o szerokości 110 cm. Jedne z nich muszą spełniać normy ochrony przeciwpożarowej. Ponieważ czasu jest niewiele, zdecydowano o wykorzystaniu tych zamontowanych w innej części szpitala. Ponadto już wcześniej nasz szpital i placówki tożsame zostały zobligowane do odciążenia wyznaczonych szpitali poprzez przyjmowanie na swoje oddziały ich przewlekle chorych pacjentów. Do naszej lecznicy transportowano dwóch pacjentów ze szpitala na Pomorzanach z oddziału intensywnej terapii, przewlekle wentylowanych i wymagających opieki długoterminowej.” Informuje nas Piotr Rozmus Rzecznik Prasowy Szczecineckiego Starostwa

W Powiecie Szczecineckim największy dobowy przyrost zakażeń, to jak na razie 37 osób. Władze szpitala apelują jednocześnie do wszystkich firm i osób fizycznych o wsparcie, nie tylko techniczne, ale również finansowe.