Choć w tym roku wakacje będą inne niż zwykle, warto spędzić je bezpiecznie

2020-06-24 11:14 Paulina Horbatowska - Deciuk
Bezpieczne wakacje
Autor: Pixaline z Pixabay

Wakacje kojarzą się nam przede wszystkim z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą.

Jak zwykle o tej porze roku szczecinecki sanepid prowadzi kampanię mającą na celu uświadomienie, nie tylko młodym ludziom co robić, aby wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. 

Apelujemy, aby być rozważnym. Niech nasze działania będą przemyślane. Postępujmy tak, aby ten letni wypoczynek był miły i przyjemny. Oczywiście są różnego rodzaju pokusy. Pamiętajmy wychodząc w słoneczny dzień z domu o nakryciu głowy, o kremach z filtrem i piciu dużej ilości wody. A przed wejściem do jeziora, aby koniecznie przyzwyczaić skórę do temperatury wody, tak żeby zetknięcie z nią nie wywołało szoku dla naszego organizmu.

- apeluje Iza Jadwiżyc ze szczecineckiego sanepidu

Aby uniknąć zatruć pokarmowych, należy zwracać uwagę na to co jemy. Żywność należy przechowywać w higienicznych warunkach i niskiej temperaturze. Owoce i warzywa należy dokładnie umyć przed ich spożyciem.

Podczas spędzania wypoczynku nad wodą upewnijcie się, że jest to strzeżone kąpielisko lub miejsce wykorzystywane do kąpieli. Czujnie obserwujcie osoby kąpiące się, które są pod waszą opieką. Niezwłocznie powiadomcie ratownika o każdej sytuacji, która was zaniepokoi.

Wakacje sprzyjają rozleniwieniu i ogólnemu relaksowi. Pamiętajmy jednak o zachowaniu podstawowych zasad higieny.

A jeśli wracacie ze spaceru po lesie czy parku obejrzyjcie dokładnie swoje ciało, aby upewnić się czy przypadkiem nie macie na sobie kleszcza.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.