Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy w Szczecinku

2020-07-24 12:02 Paulina Horbatowska - Deciuk
Bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy w Szczecinku
Autor: adexo_medical z Pixabay

Spotkania z mieszkańcami naszego miasta miały rozpocząć się już w czerwcu.

Niestety panująca pandemia koronawirusa na razie mocno ograniczyła możliwość organizacji takich szkoleń.

Jak powiedział nam Marek Grzegorski ze Szczecineckiej Akademii Ratownictwa:

Mam nadzieję, że uda nam się na dobre wystartować ze szkoleniami już po wakacjach. Wszystko zależy jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiologiczna. Do udziału w takim szkoleniu będzie mógł zgłosić się każdy kto będzie chciał nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Szkolenia będą całkowicie bezpłatne.

Takie szkolenia będzie prowadziła wyszkolona kadra medyczna z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Organizatorom tego przedsięwzięcia zależy na tym, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z takich szkoleń.

Przypomnijmy, że niedawno dzięki realizacji projektu „Akcja defibrylacja”, której pomysłodawcą jest Szczecinecka Akademia Ratownictwa udało się pozyskać z Budżetu Obywatelskiego pieniądze na zakup przenośnych defibrylatorów.

Docelowo w naszym mieście będzie dostępnych 17. defibrylatorów. Będą one umieszczone przy halach sportowych, urzędach oraz w miejscach gdzie zazwyczaj są duże skupiska ludzi. Podczas bezpłatnych szkoleń udzielania pierwszej pomocy będziecie mogli także dowiedzieć się w jaki sposób korzystać z takiego defibrylatora.

Przypomnijmy, że w Szczecinku co najmniej od 7 lat ratownicy medyczni starają się cyklicznie organizować tego typu szkolenia.

Pierwsza pomoc u niemowlaka – zachłyśnięcie lub zakrztu