Będą za darmo rozdawać chryzantemy. Sprawdź gdzie i kiedy możesz odebrać kwiaty

2020-11-12 11:22 Paulina Horbatowska–Deciuk
Odbierz za darmo chryzantemę
Autor: Gábor Adonyi z Pixabay

Lokalnym przedsiębiorcom pomaga szczecineckie biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Powiat Szczecinecki.

Chryzantemy w gminie Stawiguda

Fakt zamknięcia cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych na pewno pokrzyżował plany wielu mieszkańcom powiatu szczecineckiego. Jednak zdecydowanie większy problem mieli przedsiębiorcy, którzy każdego roku prowadzą w tym czasie sprzedaż kwiatów i zniczy.

Pomocną dłoń wyciągnęli do nich szczecineckie biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Powiat Szczecinecki.

Będą za darmo rozdawać chryzantemy. Sprawdź gdzie i kiedy możesz odebrać kwiaty

To właśnie ARiMR odkupiła od przedsiębiorców kwiaty wśród których jest oczywiście najwięcej chryzantem. Te trafią do mieszkańców powiatu szczecineckiego, a w ich dystrybucji pomogą prawnicy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Kwiaty będą rozdawane już w najbliższy piątek tj. 13. listopada w godz. od 10.00 do 12.00 przed budynkiem urzędu.

Łącznie do rozdysponowania będzie 1500 kwiatów doniczkowych i 200 ciętych.

W akcję zaangażowały się również gminy naszego powiatu. Gmina Biały Bór rozdysponuje 700 chryzantem doniczkowych i 50 tys. ciętych (już w najbliższą sobotę tj.14. listopada w godzinach od 10.00 do 13.00 na białoborskim rynku).

Gmina Grzmiąca 700 doniczkowych i 20 tys. ciętych ( gmina rozpocznie akcję w najbliższą niedzielę, tj. 15. listopada w godz. na parkingu w centrum Grzmiącej).

Gmina Barwice zagospodaruje 1155 doniczkowych chryzantem i 2000 ciętych, zaś Gmina Szczecinek 500 doniczkowych i 600 ciętych.

Każdy mieszkaniec może odebrać swoją chryzantemę. Urzędnicy proszą jednak o zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie wszelkich obostrzeń sanitarnych.