Kolejne inwestycje w Połczynie-Zdroju. Przebudują dwie ulice. Sprawdź gdzie będą utrudnienia [FOTO]

2020-10-07 12:50

Szykuje się spora inwestycja drogowa w Połczynie-Zdroju. Przebudowana zostanie ulica Chopina z przylegającym do niej odcinkiem ul. Wojska Polskiego.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny

Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek wraz ze Skarbnikiem Rafałem Fischerem podpisali umowę o dofinansowanie z Tomaszem Hincem, Wojewodą Zachodniopomorskim.

Wartość zadania pn. „Przebudowa ulic Chopina i Wojska Polskiego w Połczynie-Zdroju” to 2 365 932 zł, a dofinansowanie ze środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych to 60% i opiewa na kwotę 1 419 559 zł.

Kolejne inwestycje w Połczynie-Zdroju. Przebudują dwie ulice. Sprawdź gdzie będą utrudnienia

Na ulicy Chopina, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła do skrzyżowania z ul. Stanisława Staszica, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Ulica uzyska nową nawierzchnię asfaltową, wykonane zostaną także nowe zjazdy na posesje i chodnik z kostki betonowej. W ramach przebudowy wykonany zostanie nowy murek oporowy, a także schody prowadzące do Liceum Ogólnokształcącego.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie także przylegający odcinek ulicy Wojska Polskiego, gdzie powstanie nowa nawierzchnia jezdni asfaltowej, zjazdy na posesję i nowa nawierzchnia chodników z kostki brukowej. Stworzonych zostanie również dwanaście, bardzo brakujących w kurorcie, nowych miejsc parkingowych utwardzonych kostką betonową.

W ramach przebudowy ulic Chopina i Wojska Polskiego wybudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami. Zaplanowany jest rozdział istniejącej kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i deszczową. W ramach prac zostaną przełożone lampy oświetleniowe (7 szt.) oraz 4 skrzynki elektryczne odbiorców indywidualnych. Inwestycje powinny być zrealizowane najdalej do końca przyszłego roku.

W sierpniu 2020 r. gmina za pośrednictwem Wojewody złożyła również wniosek do Prezesa Rady Ministrów o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Część uzyskanych środków przeznaczona będzie na wkład własny do przebudowy ulic. Ich wartość to 184.909,40 zł.

Gmina Połczyn-Zdrój wystąpi również do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o wsparcie finansowanie w postaci pożyczki w wysokości 970.194,15 zł na realizację budowy sieci kanalizacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE