Akcja Moja szkoła, zdrowa szkoła w Szczecinku

i

Autor: Paulina Horbatowska-Deciuk

Akcja "Moja szkoła, zdrowa szkoła" również w Szczecinku. Sprawdź co działo się w SP 1 [GALERIA]

2023-02-01 14:44

Celem akcji "Moja szkoła, zdrowa szkoła" jest podniesienie stanu wiedzy dyrektorów oraz kadry pedagogicznej szkół podstawowych w zakresie warunków higieniczno - zdrowotnych dzieci i młodzieży. Akcja skupia się także na profilaktyce zdrowego stylu życia z uwzględnieniem wad postawy wśród uczniów.

Akcja ta została zainicjowana przez Małgorzatę Domagałę-Dobrzycką, Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie. W ramach tej akcji na terenie powiatu szczecineckiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku, prowadzone były okulistyczne badania przesiewowe dla uczniów wybranych klas 3 i 4. Badania wykonywane były przez lekarza okulistę Andrzeja Grobelnego.

Przeprowadzone badania pokazały, że w 3 klasie 48% uczniów ma wadę wzroku. Nieco lepiej badania wypadły w 4 klasie, choć i tak okazało się, że 25% uczniów musi iść na dalsze badania wzroku.

Dodajmy, że w ramach akcji "Moja szkoła, zdrowa szkoła" Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej do tej pory również dokonali oceny obciążenia uczniów tornistrami szkolnymi. 

Przypomnijmy, że według zaleceń waga plecaka nie powinna przekraczać 15 % masy ciała dziecka. Wstępne badania nie wypadły zbyt dobrze, ale na ich wyniki musimy jeszcze poczekać. Poznamy je w maju, kiedy to nastąpi oficjalne podsumowanie akcji.

Poniżej znajdziecie zdjęcia z akcji przeprowadzonej w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE