Active Challenge Kids 2020 i Mistrzostwa OCR Kids w Szczecinku już za nami [FOTO,WIDEO]

2020-09-07 15:11 Paulina Horbatowska - Deciuk

Ulewa, przeszkody i dużo błota. Dzieci tego dnia zdecydowanie były w swoim żywiole.

Zdrowa sportowa rywalizacja i walka ze swoimi słabościami – tak można podsumować to co działo się w sobotę (5.09) w Szczecinku.

Przypomnijmy 5. września w Szczecinku po raz pierwszy zorganizowano imprezę Active Challenge Kids 2020 oraz Mistrzostwa Polski OCR Kids. W zawodach wzięli udział miłośnicy biegów z przeszkodami z całej Polski. 

Pogoda tego dnia zdecydowanie nie ułatwiała uczestnikom zawodów pokonywania przeszkód.

Nie zmienialiśmy toru przeszkód ze względu na pogodę. Zostały one tak przygotowane żeby każde dziecko mogło sobie z nimi poradzić. Na trasie byli też wolontariusze, którzy pomagali zawodnikom. Deszcz na pewno przeszkadzał bo przeszkody były przez to bardziej śliskie.

- podkreśla Jacek Lesiuk współorganizator imprezy.

Podczas tej sportowej imprezy nie mogło zabraknąć miłośników aktywnego wypoczynku. Jednym z nich niewątpliwie jest Maciej Makselon Zastępca Burmistrza Szczecinka, który podkreślał, że topografia Szczecinka idealnie pasuje do organizacji tego typu imprez:

Jestem przekonany, że to nie jest ostatnia tego typu impreza w naszym mieście. Jest przecież udowodnione, że rozwój fizyczny jest wprost proporcjonalny do rozwoju intelektualnego. Jest również pewną formą prewencji przed chorobami i schorzeniami. Więc usportowione społeczeństwo to zdrowe społeczeństwo i dlatego zawsze chętnie wspieramy wszelkie sportowe inicjatywy i kluby działające w naszym mieście.

Śmiało można powiedzieć, że tego typu biegi to dobry sprawdzian wytrzymałości, siły i kondycji, ale także walka ze swoimi słabościami. Zawody organizowane w Szczecinku skierowane były do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. W zawodach mogło wziąć udział maksymalnie 150 zawodników. Lista startowa zapełniła się bardzo szybko, a i nie brakowało spóźnialskich, którzy chcieli zapisać się jeszcze przed samym rozpoczęciem zawodów.

Oprócz Active Challenge Kids w Szczecinku swoja inaugurację miały także Mistrzostwa Polski OCR Kids. Jej organizatorem była m.in. Julita Ilczyszyn zwyciężczyni Runmageddon Sahara 2019 na dystansie 50 km:

Zdecydowaliśmy się w końcu na organizację tych Mistrzostw gdyż uważamy, że czas najwyższy aby dzieci także mogły brać udział w tego typu imprezach i żeby od najmłodszych lat mogły uczyć się zdrowego współzawodnictwa. Jest mierzony czas, jest klasyfikacja, są medale - to wszystko powoduje, że dzieci czują, że biorą udział w czymś fajnym i wyjątkowym. Ja cały czas wracam do tego co było kiedyś. My jako dzieci nie mieliśmy komputerów, telefonów tylko spędzaliśmy czas na podwórku biegając i bawiąc się z innymi dziećmi. Chcemy przywrócić trochę ten trend i pokazać dzieciom jak w fajny sposób mogą spędzać wolny czas. A wierzę, że to zaprocentuje na przyszłość.

- podkreśla Julita Ilczyszyn zwyciężczyni Runmageddon Sahara 2019 na dystansie 50 km.

Zawodnicy ze Szczecinka bardzo dobrze zaprezentowali się podczas zawodów.

Pierwsze miejsca na poszczególnych dystansach podczas Active Challenge Kids 2020 zdobyli:

 • 200m dziewczynki 5-6 lat Lewandowska Ines Gorzów Wielkopolski
 • 200m chłopcy 5-6 lat Sadzik Franciszek Szczecinek
 • 400m dziewczynki 7-8 lat Fryszkowska Pola Wiązowna
 • 400m chłopcy 7-8 lat Dębczak Mateusz Szczecinek
 • 800m dziewczynki 9-10 lat Kroplewska Noemi Gorzów Wielkopolski
 • 800m chłopcy 9-10 lat Sadzik Maciej Szczecinek
 • 1200m dziewczynki 11-12 lat Witkowska Emilia Jozefosław
 • 1200m chłopcy 11-12 lat Tyluś Michał Szczecinek
 • 2000m dziewczynki 13-15 lat Usik Maja Szczecinek
 • 2000m chłopcy 13-15 lat Połubiński Mateusz Borne Sulinowo
 • 2000m dziewczynki 16-19 lat Kowalik Natalia Szczecinek
 • 2000m chłopcy 16-19 lat Kuśnierz Paweł Dyminek

Zawody Active Challenge Kids były także eliminacjami do Mistrzostw Polski OCR Kids Polska. Wystartowało w nich dziesięciu najlepszych chłopców oraz dziesięć najlepszych dziewczynek.

Pierwsze miejsca i Mistrzostwo Polski OCR Kids w poszczególnych kategoriach zdobyli:

 • 400m dziewczynki 7-8 lat Fryszkowska Pola Wiązowna
 • 400m chłopcy 7-8 lat Dębczak Mateusz Szczecinek
 • 800m dziewczynki 9-10 lat Kroplewska Noemi Gorzów Wielkopolski
 • 800m chłopcy 9-10 lat Sadzik Maciej Szczecinek
 • 1200m dziewczynki 11-12 lat Witkowska Emilia Józefosław
 • 1200m chłopcy 11-12 lat Lewandowski Gabriel Gorzów Wielkopolski

Pogoda tego dnia nie ułatwiała małym wojownikom pokonywanie przeszkód, ale ostatecznie na mecie wszyscy uczestnicy podkreślali, że była to dla nich przede wszystkim świetna zabawa.

Organizatorzy zapowiadają, że już za rok będą chcieli zorganizować kolejną tego typu imprezę, jednak tym razem połączą ją także z biegami dla dorosłych.

Active Challenge Kids 2020 i Mistrzostwa Polski OCR Kids w Szczecinku