Grupa Żywiec

i

Autor: Grupa Żywiec

Żywiec z rekordowym przychodem. Niestety - ceny wciąż będą rosły

2023-02-22 14:03

Mimo galopującej inflacji, Grupa Żywiec w 2022 roku odnotowała rekordowe przychody w wysokości 2,8 mld euro. To o aż 28% więcej niż w rok wcześniej. O sukcesie poinformował koncern matka grupy - Heineken. Czy oznacza to niższe ceny popularnego piwa? Mamy złe wiadomości...

Sukces Grupy Żywiec - rekordowe przychody w 2022 roku

Koncern Heineken przekazał informację portalowi money.pl o przychodach Grupy Żywiec w 2022 roku. Jeden z najpopularniejszych polskich browarów w 2022 roku osiągnął przychód rzędu 2,8 mld euro - o 28% niż rok wcześniej. Sam Heineken sprzedał więcej piwa w Polsce, aniżeli przed pandemią w 2019 roku. Według informacji Wiadomości Handlowych, pełna sprzedaż koncernu wynosi 257 mln hektolitrów piwa. 

Ceny piwa w 2023 roku 

Niestety rekordowe przychody Grupy Żywiec nie oznaczają niższych cen piwa w 2023 roku. Portal Money.pl podaje, że koszty produkcji wzrosną od 16 do 19% na hektolitr piwa. W konsekwencji oznacza to wzrost cen piwa.

Biorąc pod uwagę podwyżki cen, które będą musiały być podjęte z powodu ogromnego wzrostu kosztów energii, szczególnie w Europie, nadal spodziewamy się spadku wolumenów w Europie w roku 2023 – powiedział Reuterowi dyrektor generalny i prezes Dolf van den Brink.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE