Studenci

i

Autor: Pixabay

miasto

Zostać czy wyjechać? Oto jest pytanie. Zwłaszcza dla młodych

2023-09-18 14:32

Rok akademicki na szczecińskich uczelniach rozpocznie się za dwa tygodnie. To doskonały moment, aby zadać sobie pytanie, jak w Szczecinie żyje się młodym ludziom. O stanowisko w tej kwestii zapytaliśmy młodego szczecińskiego działacza Dawida Hamerę.

Szczecin ma potencjał?

- Jest to myślę miasto szans. Pytanie czy młode osoby to dostrzegą. Wiele osób tego nie widzi, ale też znam wiele osób, które z tego korzystają, bo widzą, ze faktycznie można tu dużo zrobić. Gdzieś te przestrzenie, które są wysycone w Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu tutaj trochę kuleją i w tym upatruję szansy - tłumaczy Hamera.

Zdaniem młodego szczecinianina są jednak sfery, w których sporo jest do poprawy.

-Problemem Szczecina według mnie jest wątła oferta szeroko pojętej kultury dla studentów. Mówimy tu chociażby o klubach. Miałem taką sytuację, że jakiś chłopak z innego miasta pytał się gdzie poza Halą można, by pójść na jakieś techno i myśmy zgłupieli, bo nie kojarzyliśmy nic poza tym miejscem - dodaje szczeciński działacz.

W badaniu przeprowadzonym przez Młodzieżową Radę Miasta Szczecin - 33,7% młodych ludzi uznało, że Szczecin jest miastem perspektyw. Dokładnie tyle samo osób miało zupełnie przeciwne zdanie.