Zmieni się otoczenie Kia Polmotor Areny. Pod halą tenisową powstanie nowy parking

2021-01-13 11:36 Denver PAZ
Będzie nowy parking pod halą Kia Polmotor Arena
Autor: screen: YouTube.com/ KIA Polmotor - Grupa Polmotor

Teren kortów tenisowych przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie przejdzie metamorfozę. Przetarg na wykonanie prac ogłosił MOSRiR. Jak po zakończeniu remontu będzie wyglądało otoczenie hali Kia Polmotor Arena oraz otwartych kortów?

Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji przyjmuje oferty do 22 stycznia. Co będzie miał do wykonania zwycięzca przetargu?

- Przedmiotem zamówienia jest wykonanie drugiego etapu budowy hali tenisowej. Chodzi o prace drogowe wraz z zagospodarowaniem terenu, polegające na budowie i oświetleniu parkingu oraz przeprowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych. Mają zostać też wykonane m.in. utwardzenia dróg wewnętrznych i chodników z kostki „polbruk” oraz tzw. mała architektura, czyli stojaki rowerowe, kosze na śmieci i ławki - mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta.

Kia Polmotor Arena ma już prawie 4 lata

Halę tenisową przy al. Wojska Polskiego otwarto latem 2017 roku. W środku mieszczą się trzy korty tenisowe, szatnie dla zawodników oraz trybuny dla blisko 250 widzów. Koszt jej budowy wyniósł prawie 8,5 mln zł. Od marca 2018 sponsorem tytularnym obiektu jest Grupa Polmotor. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 08.01.2021