koronawirus

i

Autor: vperemencom/Pixabay.com

Zakaz odwiedzin w szczecińskich szpitalach. Wstrzymane także porody rodzinne

2021-11-08 13:56

Taką decyzję podjęły władze Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej oraz Szpitala Klinicznego na Pomorzanach w Szczecinie. Wszystko z powodu ciągłego wzrostu pacjentów zakażonych koronawirusem oraz tych, którzy w ciężkim stanie trafiają na szpitalne oddziały intensywnej opieki medycznej.

Obecnie w naszym szpitalu hospitalizowanych jest 211 pacjentów z COVID-19, w tym 13 osób w stanie ciężkim przebywa na OIOM-ie. Obserwujemy, że sytuacja wyraźnie się pogarsza i jest znaczący wzrost  pacjentów z COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji, dlatego od dziś zdecydowaliśmy o całkowitym zakazie odwiedzin w naszym szpitalu. Decyzja dotyczy także placówki przy ul. Sokołowskiego w Zdunowie.  - tłumaczy Natalia Cistowska, rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. 

Bliscy nie odwiedzą także pacjentów leczonych w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach. Tu nowe zasady będą obowiązywały co najmniej do końca listopada. Możemy jednak liczyć na wyjątki. Odwiedziny są możliwe po konsultacji z lekarzem tylko u pacjentów Kliniki Patologii Noworodka oraz na Oddziale Okulistyki Dziecięcej II Kliniki Okulistyki. 

Na najbliższy czas zmieniono także zasady bieżącej działalności niektórych oddziałów. Z powodu wzrostu zakażeń szpital wstrzymuje przynajmniej do końca listopada zabiegi na oddziałach Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Urologii i Onkologii Urologicznej, Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt, a także Kardiochirurgii oraz w Zakładzie Radiologii Zabiegowej. Bez zmian wykonywane będą zabiegi ratujące życie oraz operacje pacjentów onkologicznych. Dobrych informacji nie mamy także dla świeżo upieczonych rodziców. Władze szpitala wstrzymały także porody rodzinne. Oznacza to, że bliscy nie będą mogli towarzyszyć podczas porodu rodzącym kobietom.

"Ani jednej więcej!". Protest w Szczecinie po śmierci Izy z Pszczyny