Zachodniopomorska policja podsumowała długi czerwcowy weekend na drogach regionu

2021-06-07 15:41
Policja Szczecin
Autor: Grzegorz Kluczyński

Funkcjonariusze od czwartku do niedzieli (3-6.06) kontrolowali nie tylko prędkość czy stan trzeźwości kierowców, ale także stan techniczny pojazdów.

Według zebranych danych w województwie doszło do 17 wypadków drogowych, w których 20 osób zostało rannych, a jedna zginęła. Niestety pomimo apeli i akcji profilaktycznych nie zabrakło kierowców na tak zwanym "podwójnym gazie".

- Policjanci zatrzymali 60-ciu nietrzeźwych kierowców. Te osoby usłyszą, bądź już usłyszały zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. To jest przestępstwo, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Zostały także ujawnione osoby, które kierowały po środkach odurzających. Było ich 14 - mówi Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Szczecińska policja cały czas apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi na drogach. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje.​

Konflikt serologiczny - co każda przyszła mama powinna o nim wiedzieć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE