Z lokalnych konferencji do Komisji Europejskiej. Za nami Girls Of Europe!

2021-10-09 17:48
Girls Of Europe
Autor: Rafał Ceglarek

Taką drogę mogą przejść wnioski i rezolucje, które powstały podczas ostatniej konferencji Girls of Europe w Szczecinie organizowanej przez Sekretariat ds. Młodzieży Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Celem jest zmiana kilku aspektów życia kobiet, ale nie tylko. W tym roku organizatorzy rozszerzyli tematykę osób LGBTQ+.

W tym roku rozszerzyliśmy nasze obrady o kolejny temat - mówi Kamila Bieniecka z sekretariatu ds. młodzieży Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie - ponieważ temat kobiet jest także ważny w aspekcie osób LGBTQ+. Rezolucje, które dzisiaj udało nam się wypracować, trafią na platformę komunikacyjną Komisji Europejskiej, na której wszyscy mieszkańcy wspólnoty będą mogli odnieść się do tego, co dzisiaj wywnioskowaliśmy z dyskusji. 

Czy takie rozmowy są potrzebne dla mieszkanek Szczecina? Oczywiście - odpowiada Kamila Bieniecka - wydaje mi się też, że mało robimy, a za dużo mówimy. Dlatego nasze wnioski wysyłamy do Komisji Europejskiego. Takie spotkania to także możliwość rozwoju samego siebie i poznania człowieka, który może żyć tak samo jak my, ale ma całkowicie inny horyzont postrzegania świata - i to jest rozwijające. 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Eska Szczecin. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE