wielkanoc 2023

Z czego można zrobić palmę wielkanocną? Zobacz inspiracje i podpowiedzi, jak zrobić ładne palemki

2023-03-31 7:52

Niedziela Palmowa 2023 już 2 kwietnia. Wiele osób tego dnia wybierze się do kościoła z pięknymi palmami. Nasuwa się nam kilka pytań: zrobić samemu czy może kupić gotową? Jakie teraz są najpiękniejsze wzory? Postawić na naturalność czy bibułę? Podpowiadamy, na co warto postawić i jakie modele są teraz modne!

Wielkanoc 2023. Kiedy wypada Niedziela Palmowa?

Niedziela Palmowa 2023 wypada dokładnie 2 kwietnia. Jest to też niedziela handlowa, więc jak czegoś zapomnimy do zrobienia domowej palmy, spokojnie! Zdążysz jeszcze dokupić. Jakie są trendy w palmach wielkanocnych w 2023 roku?

Palma wielkanocna DIY - jak zrobić?

Zacznijmy od palm wielkanocnych robionych samodzielnie. Od lat stawia się na prostotę. Najpopularniejsze opcje są z bibułami, ponieważ spokojnie można ją zrobić kilka dni wcześniej i nic nam nie zwiędnie, jak w przypadku „naturalnych” palemek. Do tego bibuła też nie jest jakoś droga, dlatego można w tani i ładny sposób stworzyć coś samodzielnego. Wiele osób też do bibułkowych palemek wykorzystuje gotowe, sztuczne kwiatki.

Kolejna metoda łączy naturalność z plastyką. Można stworzyć tak coś pięknego! Wiele osób np. bierze biurka, różne naturalne kwiaty, a do tego liście stworzone z bibuły.

Masz smykałkę do robótek ręcznych? Niektórzy dziergają jajka, kwiatki, a potem łączą je na gałązce w palemce. Brzmi to jak plan! Co prawda, czeka nas trochę pracy, ale dla samego efektu warto!

Zobacz najpiękniejsze wzory na palmy wielkanocne DIY!

Wielkanoc 2023. Naturalne palmy wielkanocne są coraz bardziej modne

W związku z modą na naturę, wiele osób decyduje się też na takie palemki. Na różnych grupach lokalnych ogłaszają się w poszukiwaniu bukszpanu, może jakichś kwiatów oraz długich liści.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE