Straż Pożarna

i

Autor: pixabay.com

Straż pożarna

Wybuch pieca w kamienicy w Szczecinie. Jedna osoba poszkodowana

2023-03-26 9:32

Jedna osoba została lekko ranna w wyniku wybuchu pieca, które miało miejsce w sobotni wieczór, 25 marca w Szczecinie, w kamienicy przy ulicy Druckiego-Lubeckiego. Pozostali mieszkańcy zostali na jakiś czas ewakuowani z budynku. W związku, że był to piec na gaz, odcięto dopływ gazu w całej kamienicy. Po zbadaniu terenu i zabezpieczenia pieca, pozostali domownicy budynku wrócili do swoich mieszkań.

Wybuch pieca w kamienicy w Szczecinie

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 marca w godzinach wieczornych w Szczecinie przy ulicy Druckiego-Lubeckiego. Doszło do wybuchu pieca na gaz. Jedna osoba została lekko ranna. Dziesięć osób ewakuowało się z budynku jeszcze przed dotarciem straży pożarnej na miejsce. Budynek nie został uszkodzony.

Wybuch pieca gazowego w kamienicy

- Nastąpił wybuch pieca na paliwo stałe. W pomieszczeniu był również piec na paliwo gazowe - wezwano pogotowie gazowe, które nie stwierdziło nieszczelności pieca, stwierdzono natomiast nieszczelność instalacji, odcięto więc dopływ gazu w budynku - przekazał Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, asp. Przemysław Majer.

Mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań w szczecińskiej kamienicy

Jak poinformował aspirant Majer ze szczecińskiej PSP, poszkodowana osoba została przebadana na miejscu przez ratowników medycznych i mimo lekkich obrażeń odmówiła przewiezienia do szpitala. Ewakuowane osoby po zakończeniu działań sprawdzających bezpieczeństwo i stabilność budynku wróciły do swoich mieszkań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE