Wybory prezydenckie 2020: Tak głosowali mieszkańcy Szczecina i regionu w pierwszej turze [FREKWENCJA, WYNIKI]

2020-06-29 8:10 gk
Wybory 2020
Autor: Grzegorz Kluczyński

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. Wiadomo już, że za dwa tygodnie, 12 lipca, po raz kolejny wyruszymy do lokali wyborczych, by zagłosować w drugiej turze, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Jak głosowali mieszkańcy Szczecina i województwa zachodniopomorskiego?

Frekwencja w województwie zachodniopomorskim była rekordowo wysoka. Do urn poszło ponad 54 proc. uprawnionych do głosowania. Najwięcej, bo blisko 68 proc. uprawnionych, głosowało w powiecie polickim. Na kolejnej pozycji uplasował się Koszalin (ponad 63 proc.) i powiat koszaliński (ponad 62 proc.). Wśród gmin, absolutnym rekordzistą okazało się Mielno, gdzie zagłosowało prawie 85 procent uprawnionych do głosowania.

W całym kraju frekwencja wyniosła ponad 53 procent.

>> Śledź na bieżąco relację z wyborów prezydenckich 2020!

Na kogo głosowali mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego? Okazuje się, że ich preferencje wyborcze okazały się nieco inne niż te w skali całego kraju. Według danych z 89 procent komisji wyborczych, na Pomorzu Zachodnim faworytem okazał się Rafał Trzaskowski, który zdobył ponad 37-procentowe poparcie. Na drugim miejscu znalazł sie Andrzej Duda (prawie 36 proc.).

W skali całego kraju, według wyników z 87 proc. komisji wyborczych, na prowadzeniu jest Andrzej Duda z ponad 45-procentowym poparciem. Rafał Trzaskowski uzyskał prawie 29 procent głosów. Obaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów, 12 lipca.

Kandydaci komentują wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ