Wszystkich Świętych to nie tylko czas wspomnień, ale też żniwa dla złodziei

2020-10-30 10:17 Michał Zaręba
Policjanci apelują do starszych jak i ich bliskich o ostrożność oraz o weryfikowania informacji, które usłyszą.
Autor: Grzegorz Kluczyński Policjanci apelują do starszych jak i ich bliskich o ostrożność oraz o weryfikowania informacji, które usłyszą.

W najbliższych dniach mieszkańcy Szczecina licznie udadzą się na cmentarze. W gęstym tłumie kieszonkowcy mają dużo łatwiejsze zadanie.

W związku z tym szczecińska policja apeluje, by unikać sztucznego tłumu, a torebki i saszetki nosić blisko ciała i w zasięgu wzroku.

- Przede wszystkim nośmy przy sobie tylko niezbędne rzeczy. Jeżeli musimy mieć przy sobie więcej pieniędzy, to nie trzymajmy ich w jednej kieszeni lub w portfelu. Porozkładajmy je po kilku miejscach np. po wewnętrznych zamkniętych kieszeniach. Nie nośmy przy kartach bankomatowych numerów PIN - mówi Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Warto pamiętać, żeby podczas świątecznych wyjazdów zadbać też o bezpieczeństwo domów i mieszkań. Należy zwracać uwagę na kręcące się podejrzanie osoby. Jeśli wyjeżdżamy warto poprosić sąsiadów o "rzucenie okiem" na nasze mieszkanie. Szczecińska policja apeluje, aby w przypadku kradzieży od razu powiadomić o tym służby.

Czy Ava Max zainspirowała się polską gwiazdą? | ESKA XD - CD-ROOM #7