Policja podsumowała majówkę

i

Autor: KWP Kraków Policja podsumowała majówkę

Policja

Wsiedli za kierownicę mimo sądowego zakazu. Wpadli w ręce szczecińskich policjantów

2023-05-06 11:13

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie rutynowo sprawdza kierowców na drogach. Minionej doby, 5 maja, policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mają poważne problemy. Co im grozi?

Kierowali autem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Jak poinformowała szczecińska policja, 5 maja zatrzymano do kontroli drogowej czterech kierowców, którzy posiadali sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

Jak czytamy w komunikacie Policjanci Referatu Wywiadowczego KMP zatrzymali dwóch kierujących 67-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Peugeotem Expert pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz 36-letniego kierowce, który taki zakaz posiadał na 36 miesięcy.

Natomiast kryminalni z Pogodna zatrzymali 45-letniego kierowcę ze Szczecina, który siedział za kierownicą auta marki Toyota wbrew orzeczonemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Stargardzie.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przy ul. Gdańskiej zatrzymali kolejnego kierowcę, który złamał sądowy zakaz. 30-letni kierowca, prowadził pojazd marki VW Passat pomimo orzeczonego do sierpnia 2024 r. zakazu prowadzenia pojazdów.

Sądowy zakaz prowadzenia samochodu. Co grozi za kierowanie autem mimo zakazu?

Policja przypomina, że niestosowanie się do postanowień sądu o zakazie prowadzenia pojazdów jest przestępstwem z art. 244 KK i zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2
Sonda
Straciłeś/aś kiedyś prawo jazdy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE