Marszałek Olgierd Geblewicz przekazał pociąg na licytację

i

Autor: materiały prasowe Marszałek Olgierd Geblewicz przekazał pociąg na licytację

WOŚP 2021 w Szczecinie. Rejs z prezydentem, pociąg od marszałka i wyjątkowy rower

2021-01-30 21:49

W licytacje w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku włączają się nie tylko mieszkańcy Szczecina. Jakie najciekawsze przedmioty i wydarzenia pojawiły się przy okazji tegorocznego finału?

Można stać się posiadaczem m.in. pierwszego szczecińskiego roweru miejskiego o numerze 94001. Jest to tzw. damka, która waży 15 kg, a na 26-calowych kołach ma antyprzebiciowe opony, dla których szkło na ulicy nie jest zagrożeniem. Jednoślad nie był używany na co dzień, dlatego jego przebieg jest niewielki, a stan prawie idealny. Pojazd pełnił przede wszystkim funkcję reprezentacyjną. Na wycieczkę po Szczecinie wybrał się na nim m.in. ambasador Danii. 

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który kilka razy wcielił się już w rolę szofera zabytkowego samochodu, w tym roku proponuje rejs i to nie byle jaki. Z osobą towarzyszącą, prezydentem Szczecina jako sternikiem, a to wszystko podczas finału regat The Tall Ships Races.

- Takiej okazji może już nie być. Chcecie zobaczyć, jak wyglądają największe żaglowce świata od strony wody? Zapraszam do licytacji. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami - zachęca sam prezydent Szczecina.

Z kolei zachodniopomorski marszałek oddaje pociąg. Wsiąść do niego raczej się nie da, bo mówimy o modelu pierwszej w Polsce hybrydy.

 - Jest to miniatura jednego z dwóch zakupionych przez Pomorze Zachodnie pojazdów, zaprezentowanych 21 stycznia, podczas ich pierwszego przejazdu ze Szczecina do Kołobrzegu! - zachęca Olgierd Geblewicz.

To jednak niejedyna licytacja marszałka. W drugiej rywalizacji można wylicytować - podobnie jak u prezydenta Szczecina - rejs. Za sterami ma być sam Geblewicz, który swojej pasji do żeglowania nie ukrywa.

Są też tacy, którzy na licytację oddają siebie. I to dosłownie. Radny z niewielkiego Nowogardu już kosił, kopał i rąbał, a w tym roku proponuje rozsadzenie komuś ogrodu. Rododendrony już podobno czekają. Michał Wiatr od lat przekonuje, że mimo braków wielkich środków można pomagać. - Sam jestem ojcem i wiem, że dla każdego rodzica zdrowie dziecka jest najważniejsze, a dzięki WOŚP nasze dzieci są zdrowe! Moje dzieciaki korzystały z tego sprzętu, dlatego zawsze będę wspierał WOŚP - zaznacza.

Poza licytacjami warto pamiętać, że w niedzielę spotkacie wolontariuszy z puszkami. Im też możecie nawrzucać. Niestety zabraknie tradycyjnego światełka do nieba. WOŚP w tym roku wszystkie swoje wydarzenia będzie prowadziła online. Warto śledzić m.in. fanpage WOŚP Szczecin.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy wspierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
ESKA XD #015
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE