Wkrótce na ulicach Szczecina zrobi się biało. Czekać na służby czy odśnieżać samemu?

2021-01-12 13:08 Paweł Czyżewski
odśnieżanie
Autor: Alehandra13/Pixabay.com

Podobne pytania zadaje sobie wielu szczecinian, gdy na drogach pojawia się grubsza warstwa śniegu. Jak podają prognozy, przez najbliższe dni możemy spodziewać się intensywnych opadów. Ważne, aby w tym czasie odpowiednio zadbać o stan ulic. Drogowcy przypominają, że pracownicy służb miejskich nie odśnieżą każdego odcinka dróg w całym mieście.

- Na stronie internetowej ZDiTM-u widnieje specjalna zakładka "Akcja Zima", w której zawarty jest specjalny numer telefonu, a także mapka, która ukazuje, które ulice i w jakiej kolejności będą odśnieżane w tym roku - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Pozostaje jednak pytanie, co zrobić w sytuacji, kiedy drogowcy nie przyjadą na daną ulicę?

- To do właścicieli i zarządców dróg należy odśnieżanie miejsc przyległych do ich posesji. W związku z tym ZDiTM i formy, z którymi mamy podpisane umowy dbają o część, która jest miejska, ale to właśnie właściciele powinni pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa na posesjach i drogach bezpośrednio z nimi sąsiadujących - dodaje Pieczyńska.

A dodajmy, że za nieodśnieżenie ulicy przez właściciela lub zarządcę grozi grzywna do 5000 zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jeszcze w piątek jeździły tu tramwaje. Wielka "demolka" na Niebuszewie