Wieża dla jaskółek w Szczecinie. Ważna budowla na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica.

2023-03-16 7:19

Psie Pole to długo wyczekiwana inwestycja dla mieszkańców osiedla Zawadzkiego-Klonowica. Powstaje tam wyjątkowy park, który oprócz placu zabaw, stworzy też piękne miejsce dla jaskółek.

Osiedle Zawadzkiego-Klonowica w Szczecinie będzie miało swój wymarzony park!

U zbiegu ulic Szafera, Zawadzkiego i Marlicza powstaje wyjątkowe miejsce. Wielki park, zwany „psim polem”, który ma być miejscem nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale także dla zwierząt. Przywieziono tam nawet wieżę dla jaskółek, a projekt wybrano w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim.

- Wieża została złożona już na placu budowy i rozpoczyna się jej montaż - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wcześniej na psim polu pojawiły się między innymi chodniki, asfaltowa droga rowerowa, wytyczono miejsca pod plac zabaw.

W kwietniu mają pojawiać się też nasadzenia – 311 drzew oraz 1800 krzewów. A co będzie jeszcze dla zwierzątek? Pojawią się specjalne domki dla owadów i motyli.

- Powstanie ogrodzony wybieg dla psów z kładkami do ćwiczeń, urządzeniami do slalomu itp. Przy nim kosze z podajnikami na worki z odchodami, piesuary, również ławki - mówi Andrzej Kus. - Poprowadzone zostanie także przyłącze energetyczne, co pozwoli na oświetlenie nowego miejsca.

Inwestycja ma zostać ukończona we wrześniu 2023 roku. Kosztuje prawie 4 miliony złotych.

Zobacz, jak wygląda wieża dla jaskółek w Szczecinie!

Radny Patryk Jaskulski regularnie na placu budowy

Szczeciński radny związany z tą częścią miasta, często wybiera się na inwestycje. Nadzoruje, czy wszystko jest zgodne z tym, czego oczekują mieszkańcy.

- Sam w procesie inwestycyjnym miałem momenty zwątpienia… Ale dziś mamy dobrą wiadomość - to się dzieje i mieszkańcy są zachwyceni! Dziękuję za kolejne rozmowy i pozytywną energię! Tak, po 40 latach czekania, zamiast kolejnych bloków na osiedlu, powstaje najbardziej zielona inwestycja ostatnich lat! - napisał radny.